Idag fyllde mammas man M 50 år. Både jag och T jobbade hela dagen, medan mamma och M firade med dag två på Formel 1 banan vid Albert Park. Nu har vi dock varit ute och käkat gott allihopa på Southbank och avslutat kvällen med en kaffe och födelsedagskaka på Brunetti’s på vägen hem.
Härlig fredag och fin avrundning på veckan. Imorgon ska vi ut på ett lite annorlunda äventyr ner mot kusten. Jag återkommer med rapport imorgon!
Skönt med en fin avslutning av vardagsveckan, låter kul med äventyr så jag ser fram emot att få läsa om det!
Hoppas ni hade en finfin dag och helg! Kramar
Glatt överraskad o glad över en blogg från Melbourne där min son nu har bott i 17 år , långt från Sverige o mina barnbarn ! För 2 år sen var jag också på Formel 1 i Albert Park , älskar denna tävling med allt runt omkring
Kommer att följa din blogg ofta i fortsättningen !
Sverige hälsningar !